Loading...
Become Consultant - Program Praktyk
Jeśli Twoje ambicje sięgają dalej niż tylko pisanie dobrego kodu, zostań więcej niż programistą -

To, po co odważysz się sięgnąć!

CGI oferuje świat możliwości. Jesteśmy firmą globalną, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z szerokiego wachlarza zasobów i doświadczeń, jakie firma może zaoferować. Jednocześnie będziesz częścią wyjątkowej kultury, która daje Ci swobodę w wprowadzaniu innowacji, podejmowaniu decyzji, aby osiągnąć swój pełny potencjał i nakreślić własną karierę.
"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Niezależnie od tego, czy poszukujesz technicznej, funkcjonalnej czy administracyjnej roli, aby rozpocząć swoją karierę, znajdziesz swoje miejsce w CGI. Oto kilka przykładów ról, jakie oferujemy studentom i absolwentom.

Analiza biznesowa

- rozwijanie wiedzy na temat sytuacji klienta i usprawnianie jego procesów

Projektowanie danych / administrowanie bazą danych

- analiza, projektowanie i utrzymywanie danych; Opracować modele; Zapewniając bezpieczeństwo danych i ich integralność

Projektowanie systemów

- analizować wymagania dotyczące tworzenia systemu i modelu pracy

Testowanie systemów

identyfikacja, diagnozowanie i dokumentowanie problemów z systemem

Jakie Twoje cechy rozwiniemy?

1

Komunikatywność

Komunikacja w pracy programisty jest ważna przede wszystkim na etapie planowania projektu, kiedy przydzielane są główne zadania i ustalane priorytety. Brak jasnej i sprawnej komunikacji w takim momencie może bardzo prosto prowadzić do pretensji na późniejszym etapie i wpływać na jakość wykonywanej pracy. Często zapomina się, że umiejętność ta odnosi się nie tylko do mówienia, ale też wysłuchania drugiej osoby. Jest to ważne na każdym etapie pracy zespołowej, kiedy pojawia się potrzeba wprowadzania zmian i poprawek; jeśli programista nie jest w stanie naprawdę wysłuchać tej drugiej osoby, jego praca będzie bardziej sztuką dla sztuki niż odpowiedzią na realne potrzeby użytkowników.
2

Praca w grupie

Co gwarantuje, że zespół będzie pracować efektywnie? Przede wszystkim wzajemny szacunek i jasne komunikowanie oczekiwań. Warto też pamiętać, że zwykle w projekcie IT biorą udział nie tylko osoby z “działki” IT, ale też z innych działów firmy, często bez wiedzy technicznej. To na ich potrzeby tworzona jest konkretna aplikacja, więc umiejętność efektywnej współpracy z nimi często przesądza o powodzeniu lub porażce projektu.
3

Umiejętność dzielenia się wiedzą

Doświadczeni programiści stanowią serce i duszę każdej firmy, która choć trochę związana jest z branżą IT, ale często nie mają oni czasu, aby wykonać wszystkie zadania. Dlatego też wiele firm zdaje sobie sprawę z konieczności zatrudniania i efektywnego szkolenia “juniorów” – młodszych programistów, którzy wspierają swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Junior nie będzie jednak żadną pomocą jeśli nie otrzyma wsparcia od innych członków zespołu. Kluczowa tu nie tylko umiejętność dobierania zadań odpowiednich do wiedzy danej osoby, ale też codzienne wsparcie.
4

Kreatywność

“thinking outside the box”, czyli znajdowanie nieoczywistych rozwiązań problemów. Niezwykle ważna cecha każdego programisty, który ma ambicje być kimś więcej niż tylko “klepaczem kodu”. Na większość wyzwań, na które wpadają programiści nie ma gotowych rozwiązań i aby przezwyciężyć problem należy wyjść poza utarte schematy i zaryzykować. Kreatywność jest blisko związana z komunikacją. Często to przyjęcie unikalnej perspektywy drugiej osoby pozwala na znalezienie nieortodoksyjnego rozwiązania.
5

Zaangażowanie

postawa osoby, która jest przekonana o słuszności tego, co robi, i wkłada w to wiele wysiłku
 Previous  All works Next